Prateći program2018-04-17T13:57:44+00:00

Prateći program

18.04. SREDA

10:30-13:45 Konferencijska sala hale 4

KONFERENCIJA “NAUČI DA USPEŠ”

  • PRIMENA ZAKONA O SPREČAVANJU PRANJA NOVCA I FINANSIRANJU TERORIZMA I ZAKONA O POSREDOVANJU U PROMETU I ZAKUPU NEPOKRETNOSTI OD STRANE POSREDNIKA
    Damir Borić – Predsednik grupacije posrednika u prometu nepokretnosti Srbije u Privrednoj komori Srbije; Danijela Maletić – Ministarstvo finansija, Uprava za sprečavanje pranja novca, pomoćnik direktora; Danijela Tanić-Zafirović – Ministarstvo finansija, Uprava za sprečavanje pranja novca, rukovodilac Grupe za nadzor; Mirjana Veljović – Ministarstvo trgovine, turizma i telekomunikacija, Sektor tržišne inspekcije, šef odseka.
  • IZMENE I DOPUNA ZAKONA O POSREDOVANJU U PROMETU I ZAKUPU NEPOKRETNOSTI
    Milić Đoković – Potpredsednik Stručnog saveta Klastera nekretnine; Predstavnik Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja; Željko Stojanović – Ministarstvo trgovine, turizma i telekomunikacija, rukovodilac Grupe za razvoj usluga i nacionalni brend Srbije; Nenad Đorđević – Predsednik Upravnog odbora Klastera nekretnine; Damir Borić – Predsednik Grupacije posrednika u prometu nepokretnosti Srbije u Privrednoj komori Srbije, Nebojša Rapaić – Član odbora Grupacije posrednika u prometu nepokretnosti Srbije u Privrednoj komori Srbije.

Organizator: Klaster nekretnine, Beograd, Srbija
* Prisustvo uz obaveznu kotizaciju

13:00-15:00 Sala u hali 2C

SAVET ZELENE GRADNJE SRBIJE

  • Akustika i održiva gradnja – Prof. dr. Miomir Mijić; Martin Elezović; Duška Grujić
  • Korišćenje zelenih zidnih sistema kao novih modela za štednju energije – Dr Budimir Sudimac.

Organizator: Savet zelene gradnje Srbije – Dragana Korica, Beograd, Srbija

15:30-16:30 Sala u hali 2C

ISKUSTVA U UČESTVOVANJU U COSME PROJEKTU
Bogdan Pejić – E-Kuća Čačak
Organizator: Energy Concept, Novi Sad, Srbija

 

19.04. ČETVRTAK

10:00-15:00 Sala u hali 2C

BALKANSKI ARHITEKTONSKI BIJENALE

  • Uvodno obraćanje – Dejana Cahun – Seebbe; dr Tatjana Mrđenović – AIA – idejni koncept
  • Nadležne stručne institucije i lokalna samouprava – Đorđe Milić – Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture; Ivana Vuletić – Privredna komora Srbije – sektor građevinarstva i građ. industrije; Milutin Folić – gradski urbanista grada Beograda
  • Sektor investicija i nekretnina – prof. dr Slavenko Grgurević – Evrobalkan – Asocijacija za istraživanje i razvoj; Bojana Stanković – Twist Box
  • Sektor projektnih biroa – Jugoslav Janjić – D.A. Dizajn arhitektura; Irena Ilić – Saobraćajni institut CIP; prof. mr Petar Arsić – Arco projekt; prof. dr Jovan Despotović
  • Sektor investicija i nekretnina – Zoran Mitić – SEECAP finansijski konsalting; Klaster nekretnine
  • Sektor projektnih biroa – Anja Ivana Milić – Arhi. pro; Dejan Matejić – Proambo; Milan Rašković – Bureau Cube Partners

Organizator: Balkanski Arhitektonski Bijenale, Beograd, Srbija

12:00-16:00 Otvoreni prostor ispred hale 1

IZGRADNJA KUĆE
Organizator: Građevinski fakultet, Beograd, Srbija

13:00-17:00 Mala konferencijska sala hale 4

PROMOCIJA FIRME „DOCKE EXTRUZION“
Organizator: Docke Extruzion, Dmitrov – Moscow region, Russia

15:30-16:30 Sala u hali 2C

KOMBI PLOČE I NJIHOVA PRIMENA U DANAŠNJEM VREMENU
Organizator: Tim Izolirka, Šid, Srbija

 

20.04. PETAK

11:00-13:00 Mala konferencijska sala hale 4

INTEGRISANO UPRAVLJANJE GRAĐEVINSKIM PROJEKTIMA PRIMENOM „BIM“ TEHNOLOGIJE
Organizator: Bexel Consulting, Beograd, Srbija

11:00-15:00 Sala u hali 2C

SREDNJA DIZAJNERSKA ŠKOLA

  • Likovna obrada fasada kroz istorijske pravce;
  • Likovna obrada bazenskih površina, mogućnosti staklenog mozaika;
  • Arhitektura Dragiše Brašovana;
  • Arhitektura Zahe Hadid i njen uticaj na naš prostor.

Organizator: Srednja dizajnerska škola, Beograd, Srbija

12:00-13:00 Svečana sala Upravne zgrade

SVEČANA DODELA PRIZNANJA

12:00-15:00 Štand „Stoneexpo“, Hala 2A

OBLIKOVANJE KAMENA U TRADICIONALNOJ I SAVREMENOJ SRPSKOJ UMETNOSTI
Organizator: Udruženje kamena kolonija, Beograd, Srbija

13:30-15:30 Mala konferencijska sala hale 4

  • PRIMENA UAV TEHNOLOGIJE U PRIKUPLJANJU I VIZUELIZACIJI PROSTORNIH PODATAKA
    asistent Nenad Brodić, mast.inž.geod.
  • IZUČAVANJE BIM TEHNOLOGIJA U NASTAVI NA GRAĐEVINSKOM FAKULTETU U BEOGRADU
    asistent Marija Petronijević, mast.inž.građ.

Organizator: Građevinski fakultet, Beograd, Srbija

14.30-16:00 Svečana sala Upravne zgrade

  • ENERGETSKA EFIKASNOST ZGRADA (OPŠTI ASPEKTI I ASPEKT KLIMATIZACIJE, GREJANJA, HLAĐENJA I VENTILACIJE)
  • STANDARDIZACIJA KAO VAŽAN DEO PROJEKATA (STANDARDI KAO PODRŠKA SVIM FAZAMA PROJEKTA)

Organizator: Institut za Standardizaciju Srbije, Beograd, Srbija

15:30-17:00 Sala u hali 2C

SRPSKE KUĆE

  • Manastirski konaci – prelazni oblik od narodne ka sakralnoj arhitekturi – arh. Tihomir Obradović
  • Kuća između prošlosti i sadašnjosti – Milutin Dedić
  • Razvoj crkvene arhitekture – arh. Sava Ristić
  • Arhitektonsko nasleđe Kosova i Metohije – Neobjša Gazdić – dipl.ing.arh.
  • Rekonstrukcija starih kuća – Radojko Obradović
  • Tradicija narodnog graditeljstva na fotografijama – Stanko Kostić – likovni umetnik fotografije
  • Srpska kuća iz Lepenskog Vira – arh. Hristivoje Pavlović

Organizator: Srpske kuće, Beograd, Srbija

Ova prezentacija koristi kolačiće u svrhu pružanja boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti naših usluga i merenja posećenosti. Ukoliko se slažete, kliknite na "Slažem se" Slažem se